понеділок, 28 жовтня 2024 р.

БІБЛІОДЕСАНТ В ФІЛІЇ № 1





Осіннього погожого дня до бібліотеки-філії № 1 завітав бібліодесант центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи для проведення експертно-діагностичного вивчення діяльності бібліотеки. Фахівцями було розглянуто основні показники діяльності, проаналізовано ефективність надання бібліотечних послуг та раціонального використання її ресурсів, надано змістовні консультації та методичні рекомендації з питань подальшого функціонування бібліотеки.

субота, 26 жовтня 2024 р.

ШАХОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ У КАМ'ЯНЦІ

 




Бібліотекарі Кам'янець-Подільської МЦБС долучилися до шахового фестивалю "Стара Фортеця", який організовано за підтримки міського голови Михайла Посітка

четвер, 24 жовтня 2024 р.

СЕМІНАР МЕТОДИСТІВ

 





ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖНИЦЮ

 


Творчість Т. Г. Шевченка стала духовною основою сучасної української нації. Для українців усіх поколінь вона є могутнім джерелом формування національної свідомості і особливо актуальна зараз, коли ми виборюємо своє право на власну державу, відстоюючи її незалежність у запеклій боротьбі з ворогом.
З метою висвітлення актуальності поетичної спадщини Кобзаря в наш час Хмельницька обласна бібліотека для молоді ініціювала в 2024 році обласний молодіжний конкурс есе «Шевченко надихає на Перемогу», присвячений 210-й річниці з дня народження Тараса Шевченка. Участь в конкурсі взяли молоді читачі публічних бібліотек Хмельниччини. Значну роботу по залученню молоді до участі в творчому конкурсі провели фахівці публічних бібліотек територіальних громад. Оцінювало роботи компетентне журі на чолі з молодою письменницею, членкинею Національної спілки письменників України Альоною Радецькою.
Днями визначено переможців конкурсу.
Перше місце здобула Крістіна Юрчик, учениця ліцею, читачка Довжоцької бібліотеки-філії Кам’янець-Подільської міської ЦБС. В її есе «Тарас Шевченко живе і промовляє» прослідковується зв’язок поколінь, відображається власний погляд на сучасні події , вплив особистості Тараса Шевченка та його творчості на сучасну молодь.
Друге місце за рішенням журі посіла читачка Летичівської публічної бібліотеки, учениця 11 класу, вимушена переселенка з Нікополя Варвара Панкратенкова, яка надіслала на конкурс есе «Шевченко як символ національної гідності». Епіграф «І буде син, і буде мати, І будуть люде на землі», який використала Варвара став першоосновою її роздумів і надав можливість пройнятися образами Кобзаря, що глибоко і назавше вкоренилися у нашу свідомість і стали святими.
Випускник Теофіпольського ліцею №3 Роман Сокотович здобув третє місце. У своєму есе він уявляє Тараса Григоровича зі зброєю в руках: «Якби за часів генія прагнення до волі й національної гідності відстоювали за допомогою зброї, то поет був би у перших рядах добровольців до лав військових формувань України. Та Шевченко боровся словом проти імперії зла, а сьогодні їй протистоїть наша волелюбна держава і весь світ».
Нагородження переможців Грамотами та збірками творів Т. Шевченка відбудуться в бібліотеках громад, читачами яких вони є. Ці твори будуть опубліковані в інформаційно-методичному виданні обласної бібліотеки для молоді. Вітаємо талановиту молодь з перемогою в обласному конкурсі!


середа, 9 жовтня 2024 р.

КНИЖКОВА НАВАЛА

 


Видавництво Фронезис з радістю долучилось до акції «Книжкова навала». Ми передали 300 книг «Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука» авторства Олега Проценка для того, щоб підтримати бібліотеки по всій Україні. — з Vovk Foundation та Книжкова навала.
Акцію «Книжкова навала» започаткувала група «Інформаційний спротив». На першому етапі (жовтень – листопад 2024 року) буде сформовано 300 комплектів по 100 книжок. Після цього їх подарують публічним бібліотекам, бібліотекам навчальних закладів та реабілітаційним центрам для військових.
У кожному з комплектів будуть книжки і нашого видавництва.
«Книжкова навала» - проєкт, який проводиться без використання бюджетних коштів, виключно завдяки тим, хто вважає, що читання – важливе.
Щоб отримати книги, бібліотеки мають в період з 15 по 31 жовтня надіслати на адресу bookinvasion2024@gmail.com заявку у довільній формі. У якій зазначити назву бібліотеки, адресу, контактну особу з телефоном, а також посилання на сайт чи сторінки у соціальних мережах.
Подробиці можна знайти на сторінках «Книжкової навали» у Facebook та Telegram. Лінки – у коментарях.

понеділок, 7 жовтня 2024 р.

ФЕСТИВАЛЬ ІСТОРИЧНОЇ КНИГИ

 











Відгомоніла яскрава подія для Кам’янець-Подільського – фестиваль історичної книги,

Історичні книги — дзеркало минулого та вікно в майбутнє. Саме знання історії не дозволяє нам забути минуле та є цінним інструментом в побудові майбутнього.

Про це і багато іншого говорилось під час зустрічей із запрошеним гостем – Валентином Терлецьким, письменником, поетом, музикантом, композитором та режисером. Його історичні романи описують яскраву сторінку козаччини («Книга сили. Віра»), а книги стали українськими бестселерами та здобули визнання читацької аудиторії.

Урізноманітнили фестиваль і цікавою музичною подією – до нас завітав Ігор Жук, відомий український бард, поет, сценарист та кінодраматург, автор понад 300 пісень, значна частина яких написана на історичну тематику. Пан Ігор зачарував своїм виконанням та продемонстрував як штучний інтелект створив відео на його вірші.

Відомий краєзнавець та видавець Мирослав Мошак захопливо презентував користувачам бібліотеки-філії № 8 для дітей книгу «Скарб Устима Кармалюка. Легенди в записах Л. Лясоти», розповів маленьким читачам про легенди, пов'язані з життям і подвигами народного героя Устима Кармалюка. Діти дізналися більше про історичну постать, яка є символом боротьби за справедливість, та занурилися в чарівний світ народних легенд і переказів.

На презентацію історичних книг місцевих видавців та авторів до центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи завітали директор видавництва «Абетка» Ярослав Сисин та голова Історико-культурологічного Подільського Братства, видавець, краєзнавець Мирослав Мошак, які в цікавій та захоплюючій формі презентували багато видань історико-краєзнавчої тематики.

Фестиваль позаду… І як написав на своїй сторінці у Facebook письменник Валентин Терлецький: «Відгримів Фестиваль історичної книги, організований чудовим колективом Центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи та особисто невтомним і творчо-шаленим Славком Полятинчуком. Шість зустрічей-концертів-презентацій, майже марафон з мінімальними перервами, усміхнені обличчя, вдячні слухачі й читачі, овації, нескінченний вир емоцій! Так нас із Ігорем Жуком приймали і зустрічали. Свято літератури і музики відбулося на славу. Дякую, рідні!»

І ми кажемо «Дякуємо і вам! До нових зустрічей!»

середа, 2 жовтня 2024 р.

НОВИНКИ ДЛЯ БІБЛІОТЕК






З нагоди професійного свята бібліотеки ЦБС отримали нові книги патріотичного змісту від мецената, голови ГО "Майбутнє Українського Донбасу" - Олега Якубова. Щиро дякуємо! Подаровані книги стануть суттєвим поповненням фонду наших бібліотек.