Книга, читання, бібліотека - про все це говорилось під час заняття для слухачів Університету третього віку "Кам'янець-Подільська бібліотечна система міста: історія і сьогодення", яке пройшло в сесійній залі міської ради.
Директор ЦБС Людмила Геплюк у своєму виступі змістовно розкрила сутність бібліотек як центрів, що сприяють підвищенню рівня освіченості людей та їхній інформованості щодо змін, які стосуються усіх сфер життя; заглибилась в історію заснування центральної книгозбірні міста і централізованої бібліотечної системи, зокрема; зупинилась на особі Костя Солухи, ім’я якого носить центральна міська бібліотека ЦБС сьогодні.
Завідуюча філії № 2 у своєму виступі зробила для присутніх короткий екскурс в історію бібліотеки та розповіла про її сьогодення. Особливу увагу Лілія Марківна приділила співпраці бібліотеки з різними громадськими організаціями нашої громади. Зокрема, з Університетом третього віку територіального центру «Турбота».
Завідуюча дитячої бібліотеки, Олена Галенко, у своєму виступі висвітлила співпрацю бібліотеки з ГО «ПРОЛІСОК-БЕРДЯНСЬК» у проекті «Смарт Хаб «Вітрила твоєї Мрії» (який спрямований на психологічну адаптацію та відновлення економічної активності ВПО) та з Благодійним фондом «SOS Штаб громадянської оборони» у проекті «Дітям війни» (який спрямований на соціалізацію та поліпшення психологічного стану дітей із прифронтових територій), запросила присутніх приводити до бібліотеки своїх дітей та онуків, щоб малеча з дитинства привчалась до читання.
Оксана Манчурак, бібліотекар І категорії бібліотеки-філії № 7 у своїй презентації представила діяльність Бібліотеки на Розвадовського. Зокрема, зупинилась на проекті «Бібліотека насіння», в рамках якого кожен охочий може взяти в бібліотеці пакетик з насінням, отримати консультацію від бібліотекаря як сіяти і доглядати за насінням та рослиною, взяти в бібліотеці необхідні книги та журнали з питань вирощування рослин, а після збору урожаю повернути зібране насіння в насіннєву бібліотеку. Родзинкою виступу була проведена вікторина «Літературний букет», під час якої присутні відгадували героїв творів чи назви книг, в яких згадувались квіти.
Завідуюча дитячої бібліотеки-філії № 8, пані Галина Кульчицька, розповіла присутнім про Програму розвитку сімейного читання «Книга для всієї сім’ї», яка діє в бібліотеці, і запросила усіх дізнатись більше про діяльність бібліотеки на бібліотечному сайті «Мандруємо книгою». Окремою сторінкою виступу пані Галини була інформація про цифрову освіту в бібліотеці. Хаби цифрової освіти, яких в бібліотечній системі міста є 14, проводять значну роботу з розвитку цифрової грамотності громадян та здобуття досвіду у використанні сучасних технологій.
Провідний бібліотекар центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи Тетяна Дашко у своєму виступі розкрила соціокультурну діяльність як пріоритетну функцію бібліотек, продемонструвала широкий спектр проведених заходів на відзначення державних, народних свят, історичних, літературних, пам’ятних дат в історії України. Особливу увагу приділила заходам для соціально вразливих груп населення – внутрішньо переміщеним особам, дітям, пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями.
У заключному виступі Ольга Вітвіцька розповіла присутнім про дослідження вчених світу щодо впливу читання на людину, розкрила сутність читання як важливого інструменту для розвитку мозку та підтримки психічного здоров'я особистості, дала рекомендації як правильно обрати саме свою книгу для читання, зупинилась на правильності читання книг. Насамкінець, прозвучав заклик побільше читати, адже читання – це цікаво і весело, солодко і захоплююче, а іноді сумно, іноді натхненно, проте ніколи не марно.
ЧИТАЄМО І ПЕРЕМАГАЄМО!
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Немає коментарів:
Дописати коментар