четвер, 28 листопада 2024 р.

ЕКСПЕРТНО-ДІАГНОСТИЧНЕ ВИВЧЕННЯ ФІЛІЇ № 5

 




Під час експертно-діагностичного вивчення діяльності міської бібліотеки-філії № 5 фахівцями центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи було проаналізовано роботу філії за 3 роки, надано практичну допомогу бібліотекарю у розстановці фонду та змістовні консультації з питань подальшого функціонування бібліотеки.

середа, 20 листопада 2024 р.

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ ВІД УБА

 


Оголошуємо переможців конкурсу «Історії успіху бібліотек – Хабів цифрової освіти» 2024 року!
Вітаємо 20 бібліотек – Хабів цифрової освіти, які стали переможцями конкурсу в межах проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», організованого ВГО Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association спільно з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за підтримки Швеції та у співпраці з Міністерство цифрової трансформації України
📚 Переможці конкурсу:
✅ Новоукраїнська центральна бібліотека, Кіровоградська область
✅ Вільшанська селищна Публічна бібліотека імені Лідії Горячко, Кіровоградська область
✅ Корюківська публічна бібліотека, Чернігівська область
✅ Публічна бібліотека Носівської міської ради, Чернігівська область
✅ Бібліотека-філія № 8 для дітей Кам’янець-Подільської міської ЦБС, Хмельницька область
✅ Старокостянтинівська центральна публічна бібліотека, Хмельницька область
✅ Комунальний заклад Буринської міської ради «Буринська публічна бібліотека», Сумська область
✅ Березанська публічна бібліотека, Миколаївська область
✅ Філія 5 – Березотіцька сільська бібліотека, Полтавська область
✅ Комунальний заклад «Березнівська міська бібліотека», Рівненська область
✅ Комунальна установа «Міська публічна бібліотечна система міста Запоріжжя»
✅ Комунальний заклад «Баштанська публічна бібліотека», Миколаївська область
✅ Юр’ївська публічна бібліотека, Дніпропетровська область
✅ Комунальний заклад «Публічна бібліотека Чорнобаївської селищної ради», Черкаська область
✅ СКЗК «Слов’янська бібліотека», Дніпропетровська область
✅ СКЗК «Новопавлівська бібліотека №1», Дніпропетровська область
🏅 Урочисте нагородження переможців відбудеться під час Конференції Української бібліотечної асоціації 20 листопада 2024 року. Переглянути церемонію можна буде у прямій трансляції на нашій сторінці у Facebook.
Дякуємо всім учасникам конкурсу за неймовірні історії, які демонструють потужний вплив бібліотек на розвиток цифрових навичок громад. Навіть якщо ваша бібліотека не увійшла до списку переможців, пам’ятайте, що ваша робота безцінна для мешканців вашої громади! 💙
📌 Детальніше за посиланням: https://ula.org.ua/.../5283-peremozhtsi-konkursu-istorii...

вівторок, 19 листопада 2024 р.

ІСТОРІЯ УСПІХУ БІБЛІОТЕК

 


Вітаємо бібліотеку-філію № 8 для дітей Кам’янець-Подільської міської ЦБС (координатор Кульчицька Галина Михайлівна), що стала однією з переможниць конкурсу «Історії успіху бібліотек – Хабів цифрової освіти» 2024 року.
Вже декілька років поспіль бібліотека-філія № 8 проводить Навчання не тільки для дітей та підлітків, але й для літніх людей – сприяє засвоєнню ними інтерактивних понять, які допомагають освоїти смартфони, планшети та комп'ютери.
Хаби цифрової освіти – це не лише місце для навчання, а й простір для розвитку та спілкування. Вони залишаються мостом між людьми різного віку та технологіями, надаючи впевненість і можливості для самореалізації.
Тож переходьте в цифрове майбутнє разом із нашими бібліотеками – Хабами цифрової освіти!

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕЧНА СИСТЕМА МІСТА: ІСТОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ

 










Університет ІІІ віку ТЦСО (НСП) "Турбота", (відділення денного перебування)
Заняття «літературно-художнього факультету».
Тема: «Кам’янець-Подільська бібліотечна система міста. Історія та сьогодення»
1. Відкриття заняття. (Латишева С.О.)
2. Вшанування хвилиною мовчання загиблих захисників та мирного населення нашої країни. (Підскоцька Н.К.);
3. Поетична сторінка- вірш «Душа книги» Федорчук Е.
Споконвічно бібліотеки не лише місце, де зберігають та читають книги. Це місце, натхнення творчістю та людськими долями.
Кам’янець-Подільська міська бібліотека- одна з найстаріших бібліотек України та перша публічна на Поділлі. Вона була заснована в 19 столітті і офіційно відкрита 1(14) січня 1866 року.
4. Виступи та презентації по темі:
- «Бібліотека – важлива складова життя громади» Геплюк Людмила Василівна, директор Кам’янець-Подільської МЦБС Директор ЦБС Людмила Геплюк у своєму виступі змістовно розкрила сутність бібліотек як центрів, що сприяють підвищенню рівня освіченості людей та їхній інформованості щодо змін, які стосуються усіх сфер життя; заглибилась в історію заснування центральної книгозбірні міста і централізованої бібліотечної системи, зокрема; зупинилась на особі Костя Солухи, ім’я якого носить центральна міська бібліотека ЦБС сьогодні.
- «Бібліотека-філія № 2» Сидоренко Лілія Марківна, завідувачка бібліотеки-філії. Пані Лілія, у своєму виступі зробила для присутніх короткий екскурс в історію бібліотеки та розповіла про її сьогодення. Особливу увагу Лілія Марківна приділила співпраці бібліотеки з різними громадськими організаціями нашої громади. Зокрема, з Університетом третього віку територіального центру «Турбота».
- «Бібліотерапія в сучасній дитячій бібліотеці» Галенко Олена Миколаївна, завідуюча бібліотеки-філії № 6 для дітей Завідуюча дитячої бібліотеки у своєму виступі висвітлила співпрацю бібліотеки з ГО «ПРОЛІСОК-БЕРДЯНСЬК» у проекті «Смарт Хаб «Вітрила твоєї Мрії» (який спрямований на психологічну адаптацію та відновлення економічної активності ВПО) та з Благодійним фондом «SOS Штаб громадянської оборони» у проекті «Дітям війни» (який спрямований на соціалізацію та поліпшення психологічного стану дітей із прифронтових територій), запросила присутніх приводити до бібліотеки своїх дітей та онуків, щоб малеча з дитинства привчалась до читання.
- «Бібліотека на Розвадовського» Манчурак Оксана Вікторівна, бібліотекар І категорії бібліотеки-філії № 7, яка у своїй презентації представила діяльність «Бібліотеки на Розвадовського». Зокрема, зупинилась на проекті «Бібліотека насіння», в рамка якого кожен охочий може взяти в бібліотеці пакетик з насінням, отримати консультацію від бібліотекаря, як сіяти і доглядати за насінням та рослиною, взяти в бібліотеці необхідні книги та журнали з питань вирощування рослин, а після збору урожаю повернути зібране насіння в насіннєву бібліотеку. Родзинкою виступу була проведена вікторина «Літературний букет», під час якої присутні відгадували героїв творів чи назви книг, в яких згадувались квіти.
- «Бібліотека № 8 для дітей – простір для натхнення та цифрової освіти» Кульчицька Галина Михайлівна, завідувачка бібліотеки-філії № 8 для дітей, яка розповіла присутнім про Програму розвитку сімейного читання «Книга для всієї сім’ї», яка діє в бібліотеці, і запросила усіх дізнатись більше про діяльність бібліотеки на бібліотечному сайті «Мандруємо книгою». Окремою сторінкою виступу пані Галини була інформація про цифрову освіту в бібліотеці. «Хаби цифрової освіти», яких в бібліотечній системі міста є 14, проводять значну роботу з розвитку цифрової грамотності громадян та здобуття досвіду у використанні сучасних технологій.
- «Соціокультурна діяльність бібліотек міста» Дашко Тетяна Михайлівна, провідний бібліотекар центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи, яка у своєму виступі розкрила соціокультурну діяльність, як пріоритетну функцію бібліотек, продемонструвала широкий спектр проведених заходів на відзначення державних, народних свят, історичних, літературних, пам’ятних дат в історії України. Особливу увагу приділила соціально вразливим групам населення – внутрішньо переміщеним особам, дітям, пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями.
- «Як і навіщо читати книги» Вітвіцька Ольга Леонідівна, провідний методист Кам’янець-Подільської МЦБС , яка у заключному виступі розповіла присутнім про дослідження вчених світу щодо впливу читання на людину, розкрила сутність читання як важливого інструменту для розвитку мозку та підтримки психічного здоров'я особистості, дала рекомендації, як правильно обрати саме свою книгу для читання, зупинилась на правильності читання книг. Насамкінець, прозвучав заклик побільше читати, адже читання – це цікаво і весело, солодко і захоплююче, а іноді сумно, іноді натхненно, проте ніколи не марно.
Щиро дякуємо Геплюк Л., Сидоренко Л.,Галенко О., Манчурак О., Кульчицькій Г., Дашко Т., Вітвіцькій О., за дуже змістовну, емоційну, проведену на високому професійному рівні презентацію роботи бібліотеки ім. К.Солухи, за всі етапи розвитку до сьогодення. Залишаючись інформаційною службою, МЦБС стали справжніми осередками культури та духовності, які підвищують рівень читацької активності, формують суспільну думку про значущість читання й книжкової культури в житті людини.
Від усієї душі бажаємо Вам тепла, добра, гармонії в душі, творчого натхнення, здійснення Ваших мрій під мирним небом!!! Пишаємось роботою усього колективу МЦБС!!! Хай щастить Вам! Дякуємо за нашу плідну співпрацю!
Організаторка заняття проректор УТВ Латишева С.О.
Дата проведення: 06.11.2024р.
Місце проведення:. Сесійна зала міськвиконкому.